O hře a popis hry TR 9

27. října 2011 v 12:18 | Ancee |  Novinky


Všechno začne ztroskotáním výzkumné lodi za nečekaně propuknuvší bouře, což Laru nasměruje na odlehlý japonský ostrov, kde bude muset následně bojovat o holé přežití. Jednak za pomoci brutálních soubojů tváří v tvář, ale také postupně nalezených střelných zbraní a luku.

Ostrov má přitom žít svým vlastním životem. Stěžejní roli zde ovšem mají sehrát jeho podivní humanoidní obyvatelé, kreatury, co tady půjdou Laře neustále po krku. V rámci konfrontačního modelu se nicméně mluví také o možnosti stopování vašich nepřátel, přičemž např. taková mačeta, se kterou tu budete moci nacházet nové cesty, poslouží i jako nástroj pro boj nablízko.Popis hry: izometrická akční arkáda coby odbočka ze série Tomb Raider

Co se příběhu týče, archeoložka Lara Croft bude tentokrát stát po boku májského hodnostáře Toteca. Společně se vydají na nebezpečné dobrodružství s cílem najít tajemný artefakt jménem Zrcadlo kouře, tedy Mirror of Smoke. Tenhle mytický předmět svému majiteli totiž údajně dovolí podmanit si mocné nadpřirozené síly, což je i důvod, proč po něm vedle našich hrdinů také pase banda nenasytných a "zlých" archeologů.


Jenže během putování Lary a Toteca se něco se pokazí, takže oba hrdinové budou v druhé části hry čelit především obávaném Xoxoltovi, duchovi vypuštěnému ze zrcadla a schopnému ovládat celou armádu dalších nemrtvých bytostí. Vašimi nepřáteli tedy tentokrát budou především zemřelí májští hodnostáři a celá zoologická zahrada jejich domácích mazlíčků, mezi něž se počítají třeba obrovití kouzelní mloci.

Narozdíl od série Tomb Raider ale vývojáři z Crystal Dynamics na příběhovou stránku přecejenom kladou mnohem menší důraz. Ostatně vzhledem k desítkám mrtvých, které za sebou v každém levelu zanecháte, to má celé hratelností nápadně blízko skoro až k arkádovým bojovkám ze začátku 90. let minulého století.


Vybranému žánru hraje do karet samozřejmě již zmiňovaná fixní izometrická kamera, která hru snímá zhruba ze stejného úhlu jako v Diablu, byť je trochu blíž samotnému dění. Dovoluje to přehlednou orientaci v jakémkoliv prostoru, od husté džungle až po chrámové interiéry, a díky rozhledu si budete dobře vědomi toho, když se na vás začnou valit davy nepřátel.

Příměr s Diablem ostatně není tolik od věci, protože nové dobrodružství Lary má stylem hry připomínat jakousi moderní rubačku: jakmile spatříte protivníka, prostě vám nezbude, než jednoduše vytáhnout zbraň, namířit, vypálit, nabít a celé to až do zbláznění opakovat. Obě postavy budou tyto souboje nicméně řešit po svém: Lara se spolehne na své charakteristické dvě pistole, tentokrát rovnou s neomezeným střelivem, zatímco Totec bude na nepřátele vrhat smrtící oštěpy.

Lara Croft and the Guardian of Light vyjde pro PC, Xbox Live a PlayStation Network.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama